لطفا قبل از درخواست جزوه نمونه جزوه را دانلود کنید و بعد به بنده در ایمیل یا در کانال تلگرام پیغام بدهید تا هماهنگی ها با شما انجام شود.
 
آخرین مطالب
 
صفحات
رفلکس‌های قلبی ـ ریوی در تنظیم حجم خون

باسلام

بارورسپتورهای شریانی و فیبرهای آوران قلبی ـ ریوی پیام خود را روی مرکز نورونی یکسانی در داخل ساقه مغزی ارسال می‌نماید و به نظر می‌رسد که در تنظیم فشارخون با یکدیگر همکاری داشته باشند. گیرنده‌های نوع B دهلیزی که گیرنده‌های فشار پائین (low pressure receptor) نیز نامیده می‌شوند. با افزایش حجم دهلیز، تحریک می‌شوند و سبب افزایش دفع ادراری آب (diuresis) و دفع ادراری سدیم (natriuresis) می‌گردند. افزایش دفع ادراری آب و نمک سبب کاهش حجم مایع خارج سلولی مانند حجم خون می‌گردد. در همین زمان، سطح هورمون ADH نیز کاهش می‌یابد که احتمالاً نقش مهمی در دفع ادراری آب دارد.

یاعلی


برچسب‌ها:
«انا لله و انا الیه راجعون»

سلام

صبحگاه امروز در اوج ناباوری خبری تلخ و دردناک همه ما را در اندوهی سنگین فرو برد. استاد فرزانه جناب آقای دکتر صالح زاهدی اصل، رئیس انجمن فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران به دنبال مرگ مغزی به رحمت ایزدی پیوست. ارتحال غم انگیز آن فقید سعید را به تمامی اعضاء انجمن و جامعه علمی و دانشگاهی کشور تسلیت می گوییم.

به همین مناسبت مراسم یادبود آن مرحوم روز سه شنبه مورخ 14 آبان 1392 ساعت 15:30 الی 17 در مسجد الرسول واقع در تهران، سعادت آباد، میدان کاج برگزار می گردد. همچنین مراسم یادبودی روز چهارشنبه مورخ 15 آبان 1392 ساعت 11 در پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم واقع در تهران، انتهای خیابان شهید چمران، خیابان یمن، ابتدای خیابان تابناک برگزار می گردد. حضور همگی همکاران، دوستان و دانشجویان محترم می تواند مایه تسلی خاطر بازماندگان و نشانه احترام و تقدیر آن مرحوم باشد.

از افتخارات من این بوده که به مدت دو سال زیر نظر پرفسور زاهدی در دوران کارشناسی ارشد شاگردی ایشان را کردم.

روحش شاد و یادش گرامی باد


برچسب‌ها:
فایل های دانلودی برای دانشجویان دکتری (با پسورد)

سلام

سه فایل زیر برای دانشجویان دکتری بیوشیمی جهاد شهید بهشتی بوده و دارای پسورد می باشند. پاسخ های سوالات بارنگ قرمز مشخص شده است. لینک این فایل تا16آبان فعال می باشند.

دانلود چکیده فصل غدد

دانلود آزمون 23

دانلود آزمون 24

-------------------------------------------------------------------------------------------------

فایل های زیر مخصوص دانشجویان دکتری بیولوژی تولیدمثل موسسه معین بوده و دارای پسورد می باشند پاسخ های سوالات با رنگ قرمز مشخص شده است. لینک دانلود تا 16 آبان فعال می باشند.

دانلود آزمون11

دانلود آزمون 12

موفق باشید منتظر خبرهای خوبتان هستیم-یاعلی


برچسب‌ها: